איך ניתן לקבל מימון עבור הפרויקט הבא שלכם בנחלה ?

תהליכים שונים בנחלה יכולים לפעמים להיות מאוד יקרים, אם מדובר על פיצול נחלה, היוון נחלה, כניסה להסדר חכירה לדורות, פל״ח או שינוי תב״ע כזה או אחר. כל תהליך כזה ידרוש מבעל הנחלה הון לא קטן בכדי לרכוש את הזכויות הרצויות, ועל כן עליו להיערך לתשלומים הגבוהים עוד לפני היציאה לדרך.

אז איך נממן את התהליך ונשלם את כל ההוצאות הגלומות בו?
בכדי לענות על השאלה נחלק את התהליך ל-3 שלבים שיפשטו את התהליך ויפחיתו את הסיכונים בו.

שלב א': הערכת עלויות
ראשית, יש לקבל הערכה לסכום העלויות הצפוי (רצוי להיעזר בבעל מקצוע) שיכלול אומדני עלויות בניה, תשלום לרמ״י ואגרות שונות, עלויות בעלי מקצוע ויועצים וכמובן מיסים. לאחר מציאת הסכום הנדרש לפרויקט אפשר להמשיך לשלב השני.

שלב ב׳: עיתוי הוצאות ותזמון הלוואות
בכדי להימנע מתשלום ריביות מיותר ובכדי להקטין סיכונים תזרמיים בפרויקט, יש לקבל הבנה עבור העיתוי שבו כל הוצאה תיווצר ולתזמן את פעימות ההלוואה בהתאם להיווצרות ההוצאות. לדוגמא, בהליך פיצול נחלה תיווצר הוצאה ראשונית קטנה יחסית בתחילת התהליך שעיקרה לבעלי מקצוע, ורק לאחר כשנתיים ההוצאה העיקרית מתהווה בעת ביצוע העסקה מול המנהל לפיצול המגרש.
כידוע, לרוב רמ״י אינם גמישים בתנאי התשלום, ודורשים את רוב התשלום או מלואו, מיד לאחר אישור התוכניות. על כן, ניקח את עיקר ההלוואה למימון התהליך לקראת ביצוע העסקה. כך נימנע מתשלום ריביות במשך השנתיים הראשונות, ונדאג שהכסף יהיה בידנו כבר לקראת ביצוע העסקה מול רמ״י.

שלב ג׳: הגשת בקשה לבנקים או לגופי מימון אחרים
בכדי להגיש בקשה לקבלת משכנתא או הלוואה יהיה עלינו להיענות לדרישות הבנקים שירצו לקבל סטטוס על מבקש ההלוואה לרבות הכנסותיו, התחייבויותיו, יכולת ההחזר שלו, וייעוד הכספים שלשמה ניטלה ההלוואה. שלב זה הינו קריטי בתהליך שכן ייצוג ראוי מול גופי המימון, והצדקה כלכלית לפרויקט, יכולים לעשות את ההבדל בין קבלת אישור להלוואה לבין דחייתה. בסוף שלב זה נרצה לקבל מהבנקים מסמך ״אישור עקרוני להלוואה״, שיאשר לנו להתקדם בתהליך לשלב הבא.

שלב ד׳: העמדת הלוואה ובחינת החזרים
חשוב מאוד להבין את הליך קבלת כספי ההלוואה והחזרת ההלוואה לאורך התקופה. יש לקבל הבנה עוד בהתחלה על צורת החזרת ההלוואה, להתאים את עיתוי התשלומים בהתאם לתקבולים, ומקור החזרת ההלוואה. עלינו לדעת מראש איך ומתי נחזיר את ההלוואה לדאוג שאכן נוכל לעמוד בתשלומים לפרעון ההלוואה. בשונה מהליך הפיצול, כאשר נוטלים הלוואה לפל״ח, סביר להניח שנרצה להחזיר את ההלוואה לאורך השנים ועל כן נוודא שהפעילות החוץ חקלאית מכסה את תשלומי ההלוואה, ונקביל את עיתוי תשלומי ההלוואה למועד התקבולים הנובעים מאותה פעילות.

לתכנון כלכלי,  ייעוץ וליווי מול גופי המימון, וגיוס הון בנשאי וחוץ בנקאי לפרויקטים במשק, השאירו פרטים מטה ונדאג לחזור אליכם עם המענה הטוב ביותר.

לפרטים נוספים חייגו – 03-3186363
מייל – [email protected]
https://boostgroup.co.il/

הפרוייקטים שלנו

קריאף – טופס 4

עוד תהליך שמסתיים- קבלת טופס 4 עבור מבנה נגריה ובית אריזה במשק.  תהליך שהסתיים לאחר 4 חודשים בלבד!!! לאחר אין ספור ניסיות של התמודדות עם

מני גרשון – הסדרת מבני חקלאות

מושב: ביצרון סוג פרויקט: הסדרת מבני חקלאות קיימים והקמת מבנה חקלאות חדש בפרויקט זה הסדרנו 3 מבני חקלאות קיימים והשגנו היתר להקמת מבנה חקלאות חדש

הסדרת חריגות

עוד שלב בתהליך שמסתיים בהצלחה בזמן שיא- הסדרת חריגות המשק ברשות מקרקעי ישראל! אישור הזכויות ציין 3 סעיפים של חריגות שימוש שנעשו בשנים האחרונות.  בתאריך

יש לכם שאלה? אנחנו כאן!

לכל שאלה תוכלו לפנות אלינו בטופס המצורף ואנו נחזור אליכם בהקדם!