3 שלבים ראשונים לכל תהליך שתרצו לבצע בנחלה!

האם המשק שלך עומד שנים במקום?
האם אתה שומע סיפורים מהשכנים ללא הפסקה , אך עדיין מחפש את הדרך להתחיל  להסדיר ולפתח את נחלתך?
המאמר הבא נכתב עבורך! בו נפרט את הצעדים הראשונים ,שיכולים לעזור "להתניע" כל תהליך במשק, החל מהסדרת הנחלה, כניסה להסדרים, העברת זכויות או כל פעולה אחרת , שתרצה לבצע.

בשנים האחרונות אנחנו נתקלים בשיטת אכיפה של רשות מקרקעי ישראל ,אשר מביאה את בעלי הנחלות לחשוב פעמיים לפני כל הגשת בקשה.
בכל פניה לרשות לביצוע פעולה כלשהי בנחלה, אם להעברת זכויות או היוון נחלה או להיתר עבור מבנה חדש, הרשות תרצה לבצע בדיקה , כדי לבחון , שלא קיים שימוש לא חוקי בקרקע.

לפני ביצוע כל פעולה בנחלה נמליץ לבצע בדיקה מקיפה, אשר תכלול מספר שלבים ורק לאחר מכן נוכל להתחיל בתכנון התהליך.

אז איך מתחילים? – 3 שלבים עיקריים

1. על מנת לאבחן את המצב התכנוני הקיים בכל נחלה, יש לוודא מהן זכויות הבנייה בהתאם לתנאי התב"ע המקומית, שחלה על אותו הנכס והחלטות רמ"י.
זכויות הבניה בנחלה הן אלו, שמפרטות ,מה מותר לבנות -ומכאן יהיה ניתן כמובן להסיק מסקנות ,האם המבנים הקיימים יכולים להיות מוסדרים, או בעגה המקצועית – "מבנים בהיתר".

כדי לקבל אינדיקציה טובה על זכויות הבניה הקיימות והמצב התכנוני הקיים ניתן לבצע 2 פעולות:
– משיכת היתרים מהוועדה המקומית לפי נתוני מקרקעין
– הזמנת דף מידע תכנוני ,אשר יפרט את התב"עות  וזכויות הבנייה ,אשר חלות על הנחלה .

2. משיכת דיסק מסמכים מרשות מקרקעי ישראל – משיכת דיסק המסמכים לפי מספר התיק שלכם ייתן אינדיקציה מדויקת על ההיתרים ,שבוצעו לאורך כל השנים, אשר מופיעים ברשות, תכתובות ומידע נוסף, שיכול להיות רלוונטי במהלך הדרך.

3. ביצוע מפת מדידה מצבית ע"י מודד מוסמך – המדידה נותנת אינדיקציה מדויקת למצב התכנוני הקיים בנחלה. מעבר לכמות המבנים ,שקיימים בנחלה, יש להתייחס לפרמטרים נוספים כגון: בניה בהתאם לקווי בניין וגבולות מגרש, גבול חלקת המגורים בהתאם לתב"ע וגבול חלקת המגורים בהתאם לחוקי רמ"י.

נקודה חשובה: לפני כל הגשה להיתר יש לבחון יחד עם בעל מקצוע את המצב הקיים. אחרת, במידה וישנם "כתמים" ,שלא בוצעה עבורם התייחסות מקדימה, הם יהוו מחסום בהמשך התהליך, דבר שיכול להוביל לסימון מבנים להריסה, חיוב בדמי שימוש עבר ועוד. אי לכך יש חשיבות רבה לביצוע הבדיקות המקדימות, מכיוון שכל אבחנה מקצועית ומקיפה יכולה להיות ההבדל בקיצור זמני התהליך, בהפחתת העלויות, במציאת פתרונות מתאימים ובקבלת החלטות שקולה מתוך ניסיון והבנת התהליך. לאחר שתשיגו את הידע ההתחלתי הזה, ניתן לגשת לתכנן את השלבים הבאים.

במסגרת הפעילות של BOOST מושבים בע"מ, אנו נותנים ליווי וייצוג מלא מול הוועדות והרשויות השונות על מנת להקל על הלקוח, לבצע הערכת עלויות וכדאיות כלכלית עבור כל צעד. זאת החל מהגשת התוכניות  ע"י צוות אדריכלים מקצועי, דרך ליווי משפטי לכל אורך התהליך, וכלה בהשגת המטרה המבוקשת על ידכם.

לפרטים נוספים :
משרד – 03-3816363
מייל – [email protected]

הפרוייקטים שלנו

קריאף – טופס 4

עוד תהליך שמסתיים- קבלת טופס 4 עבור מבנה נגריה ובית אריזה במשק.  תהליך שהסתיים לאחר 4 חודשים בלבד!!! לאחר אין ספור ניסיות של התמודדות עם

מני גרשון – הסדרת מבני חקלאות

מושב: ביצרון סוג פרויקט: הסדרת מבני חקלאות קיימים והקמת מבנה חקלאות חדש בפרויקט זה הסדרנו 3 מבני חקלאות קיימים והשגנו היתר להקמת מבנה חקלאות חדש

הסדרת חריגות

עוד שלב בתהליך שמסתיים בהצלחה בזמן שיא- הסדרת חריגות המשק ברשות מקרקעי ישראל! אישור הזכויות ציין 3 סעיפים של חריגות שימוש שנעשו בשנים האחרונות.  בתאריך

יש לכם שאלה? אנחנו כאן!

לכל שאלה תוכלו לפנות אלינו בטופס המצורף ואנו נחזור אליכם בהקדם!