בדיקת התכנות

בדיקת היתכנות 

בחיים יש לנו הרבה צמתי דרכים בהם אנו נצטרך לקבל החלטות, הדבר הכי טוב שנוכל לעשות כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורנו הוא לשאוב את כל הידע שנדרש על מנת לקבל את ההחלטה הכי טובה ונכונה עבורנו. לכן יצרנו את "בדיקת ההתכנות" – שבסופה נדע היכן המשק שלנו עומד ואיך לקחת אותו אל עבר התוצאה הרצויה.

בדיקת ההתכנות נוגעת בכל הסוגיות האפשריות הקיימות במשק ואפשרי לנתב אותה להתמקדות במה שנוגע לכל אחד ואחת מאיתנו:

 • סוגיות משפחתיות ופתרונות בין יורשים
 • הסדרה לחריגות בניה קיימות ותחשיבי עלויות דמי היתר.
 • אומדן לתהליכים כמו: פיצול, בית שלישי, כניסה למסלולי חכירה והיוון (3.75% ו33%).
 • אומדן דמי שימוש עבור מבני מגורים, מבנים חקלאיים ומבני פל"ח.
 • מטרות עסקיות

מה זה בדיקת היתכנות?

אז בואו נתחיל 

בדיקת היתכנות זוהי בדיקה התחלתית שמציגה את המצב הקיים בשטח אל מול החוקים החלים על המשק וביחס לפוטנציאל התכנוני של הנחלה. הבדיקה מורכבת מ-3 גורמים:

 • מפה מצבית שכוללת את גדלי שטחי המשק, גדלי המבנים, קווי בניין (איפה מותר לבנות ואיפה אסור).

דוגמא למפת מדידה:

 • התב"ע והיתרי הבניה– מה התב"ע מתירה לנו לבנות, מה בנוי כבר בהיתר ומהן החריגות בנחלה. דוגמא לפירוט על תב"ע:

 • חוקי המנהל – מה הם מתירים לנו לבנות, היכן מתירים לבנות וכמה זה יעלה לנו.

מה היא כוללת?

בדיקת ההתכנות של חברת Boost כוללת בדיקה מעמיקה של המשק ומתייחסת כל מבנה לגופו בין אם הוא חקלאי ובין אם למגורים או פל"ח ובוחנת כמה פרמטרים:

 • איתור חריגות: מהם היתרי הבניה הקיימים במשק? והאם המצב הבנוי תואם את ההיתר?

דוגמא לבחינת היתרים

 • האם וכמה נצטרך לשלם דמי שימוש כשנגיש תוכניות לרמ"י ("קנסות") 

דוגמא לתחשיב דמי שימוש מפורט עבור כל חריגה שאותרה 

 • האם ניתן להוציא למבנה היתר או שלא ניתן להסדירו בכלל?

דוגמא למבנה שלא ניתן להסדיר עקב חריגה מגבולות מגרש

 • הקמת מתווה הסדרה לכל מבנה ומבנה – כולל הצגת חלופות הסדרה אפשריות

דוגמאות לחלופות מוצעות להסדרת בית מגורים

 • פיתוח ותכנון עתידי: תכנון אדריכלי ותחשיבים לפיתוח המשק כגון: מתווה להקמת בית שלישי, תחשיבי היוון ופיצול, תכנון אסטרטגי לפיצול נחלה, תחשיבי עלויות מבני פל"ח ועוד.

למה בכלל צריכים בדיקת היתכנות?

בחיים יש לנו הרבה צמתי דרכים בהם אנו נצטרך לקבל החלטות, הדבר הכי טוב שנוכל לעשות כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורנו הוא לשאוב את כל הידע שנדרש על מנת לקבל את ההחלטה הכי טובה ונכונה עבורנו.

זה בדיוק מה שבדיקת ההיתכנות מביאה ולמה אנחנו כל כך צריכים אותה, בדיקת ההתכנות מביאה לנו את כל הידע שנדרש , כמה דמי שימוש נצטרך לשלם על כל מבנה ומבנה, האם אפשרי בכלל לקבל היתר או שמא נהיה מחוייבים לסמן אותו להריסה.

בסוף בדיקת ההתכנות אנו נקבל תמונת מצב על המשק כולו ועל כל מבנה בנפרד ונקבל בעצם חלופות אפשריות הכוללים מספרים ממשיים של דמי שימוש נישב ביחד עם הגורמים המקצועיים נציג את הדברים ונקבל את ההחלטות לפני שנצא לדרך. דבר שמבטיח דרך בטוחה להצלחה בלי שום הפתעות בדרך, הן כספיות והן בירוקרטיות.

מידע מקצועי

איך ניתן לקבל מימון עבור הפרויקט הבא שלכם בנחלה ?

תהליכים שונים בנחלה יכולים לפעמים להיות מאוד יקרים, אם מדובר על פיצול נחלה, היוון נחלה, כניסה להסדר חכירה לדורות, פל״ח או שינוי תב״ע כזה או אחר. כל תהליך כזה ידרוש מבעל הנחלה הון לא קטן בכדי לרכוש את הזכויות הרצויות, ועל כן עליו להיערך לתשלומים הגבוהים עוד לפני היציאה לדרך.

הקמת מבני חקלאות בנחלה

סוגיית המבנים החקלאיים הינה סוגיה מורכבת לאור השאיפה לשמירה והגנה, ככל הניתן , על שטח פתוח ועקב הרצון לתת מענה לצרכים החקלאיים ולעיתים לבצע הקמת

היוון נחלה – כל מה שרציתם לדעת!

היוון נחלה- מדוע צריך את זה?

נכון להיום רוב בעלי הנחלות במושבים הם בעלי מעמד של ברי רשות, כלומר, אין להם זכות קניינית בקרקע , שממנה מורכבת הנחלה. זכותם להחזיק בנחלה ולעשות בה שימוש נובעת מרשות, הניתנת להם.

הסכם חכירה

הסכם חכירה והשפעתו על הקרקעות

תוכן עניינים1 הסכם חכירה והשפעתו על הקרקעות 1.1 מהי חכירה? ומהו הסכם חכירה?1.1.1 חוזה חכירה דו צדדי 1.1.2 חוזה משבצת משולש 1.1.3 חוזה חכירה לדורות

משק חקלאי

פיצול נחלה – על מה ולמה?

תוכן עניינים1 פיצול נחלה – על מה ולמה?1.1 פיצול נחלה1.1.1 האם פיצול נחלה הוא כדאי? פיצול נחלה – על מה ולמה? פיצול נחלה נחלה היא

הפרוייקטים שלנו

קריאף – טופס 4

עוד תהליך שמסתיים- קבלת טופס 4 עבור מבנה נגריה ובית אריזה במשק.  תהליך שהסתיים לאחר 4 חודשים בלבד!!! לאחר אין ספור ניסיות של התמודדות עם

מני גרשון – הסדרת מבני חקלאות

מושב: ביצרון סוג פרויקט: הסדרת מבני חקלאות קיימים והקמת מבנה חקלאות חדש בפרויקט זה הסדרנו 3 מבני חקלאות קיימים והשגנו היתר להקמת מבנה חקלאות חדש

הסדרת חריגות

עוד שלב בתהליך שמסתיים בהצלחה בזמן שיא- הסדרת חריגות המשק ברשות מקרקעי ישראל! אישור הזכויות ציין 3 סעיפים של חריגות שימוש שנעשו בשנים האחרונות.  בתאריך

יש לכם שאלה? אנחנו כאן!

לכל שאלה תוכלו לפנות אלינו בטופס המצורף ואנו נחזור אליכם בהקדם!