ליווי למכירה/רכישת נחלה

רכישת/מכירת נחלה שונה מאוד מרכישת ומכירת נכסי מקרקעין אחרים, מורכבות התהליך, סכומי הכספים והמיסוי הגבוהים והייחודיות של נכס מסוג זה יכולים להפוך את הליכי הרכישה והמכירה לתהליך ארוך ומתמשך (שלעיתים קרובות מגיע גם ל3 ו4 שנים!) – אך ישנה אפשרות אחרת.

ליווי מקצועי מקיף יכול להפוך את הליך הרכישה והמכירה להליך פשוט, בטוח וברור שיניב פירות לשני הצדדים. הכרת החוקים, הבנת שלבי העברת הזכויות, הכרת מרכיבי המיסוי וקידום ההליך ברשויות התכנון ורמ"י הם אלו שעושים את ההבדל.

מה צריך לדעת כשבאים לרכוש או למכור נחלה?

ראשית, חשוב להבין את מרכיבי הנחלה – חלקת מגורים, חלקות חקלאיות א' ב' וכן הלאה.. וכן הזכות להיות חבר אגודה.

בנוסף, חשוב לדעת את זכויות הבניה המגיעות עם הנחלה: זכויות למגורים, זכויות חקלאיות, זכויות בניה לפעילות שאינן חקלאיות, זכויות לפיצול מגרש ועוד..

המרכיב החשוב ביותר ברכישת נחלה הוא ההיוון, שכן כל נחלה שנמכרת כיום נמכרת מהוונת. כלומר, הרוכש מקבל בסוף הליך העברת הזכויות נחלה מהוונת שבה נרכשו כל זכויות הבניה למגורים ובכך הוא פטור מתשלומים נוספים לרמ"י בעתיד. זהו יתרון משמעותי לרוכשי הנחלות.

בבואנו לרכוש נחלה חשוב לשים לב ולתכנן מראש את המבנים שנקים בה, את שלבי הקמתם ואת העלויות הכרוכות בניצול כל זכות.

עסקאות נטו וברוטו

כיום עסקאות בעולם המשקים והנחלות מתבצעות בשתי אופנים – עסקאות נטו ועסקאות ברוטו. מה ההבדל בינהם?

עסקאת ברוטו היא עסקה שבה הרוכש משלם סכום קבוע, כאשר המוכר מקבל את הסכום המוסכם ומשלם את כל תשלומי המיסוי שבדרך.

עסקאת נטו היא עסקה שבה המוכר מציין סכום שהוא מעוניין לקבל לאחר כל מרכיבי המיסוי, ועל הרוכש לשלם את כלל התשלומים והמיסים בכדי שהמוכר יקבל את הסכום המוסכם. חשוב לציין שגם בעסקאת נטו חובת תשלומי המיסוי העיקריים חלה על המוכר!

על כן יש לשים דגש על הבנת מרכיבי המיסוי: תשלום דמי רכישה בשיעור 33% (היוון) לרמ"י, דמי הסכמה לרמ"י, מס שבח, היטל השבחה, מס רכישה עוד.

מעוניינים לרכוש או למכור נחלה? אנו מציעים לכם ליווי שוטף שיכלול את כדאיות העסקה, הסבר מעמיק על מרכיבי המיסוי, פירוט פוטנציאל הזכויות בנחלה, הכנת חוזי מכר ורכש וביצוע הליך הרכישה והעברת הזכויות – והכל בכדי שתבצעו את העסקה בראש שקט וצורה הבטוחה ביותר.

מידע מקצועי

איך ניתן לקבל מימון עבור הפרויקט הבא שלכם בנחלה ?

תהליכים שונים בנחלה יכולים לפעמים להיות מאוד יקרים, אם מדובר על פיצול נחלה, היוון נחלה, כניסה להסדר חכירה לדורות, פל״ח או שינוי תב״ע כזה או אחר. כל תהליך כזה ידרוש מבעל הנחלה הון לא קטן בכדי לרכוש את הזכויות הרצויות, ועל כן עליו להיערך לתשלומים הגבוהים עוד לפני היציאה לדרך.

הקמת מבני חקלאות בנחלה

סוגיית המבנים החקלאיים הינה סוגיה מורכבת לאור השאיפה לשמירה והגנה, ככל הניתן , על שטח פתוח ועקב הרצון לתת מענה לצרכים החקלאיים ולעיתים לבצע הקמת

היוון נחלה – כל מה שרציתם לדעת!

היוון נחלה- מדוע צריך את זה?

נכון להיום רוב בעלי הנחלות במושבים הם בעלי מעמד של ברי רשות, כלומר, אין להם זכות קניינית בקרקע , שממנה מורכבת הנחלה. זכותם להחזיק בנחלה ולעשות בה שימוש נובעת מרשות, הניתנת להם.

הסכם חכירה

הסכם חכירה והשפעתו על הקרקעות

תוכן עניינים1 הסכם חכירה והשפעתו על הקרקעות 1.1 מהי חכירה? ומהו הסכם חכירה?1.1.1 חוזה חכירה דו צדדי 1.1.2 חוזה משבצת משולש 1.1.3 חוזה חכירה לדורות

משק חקלאי

פיצול נחלה – על מה ולמה?

תוכן עניינים1 פיצול נחלה – על מה ולמה?1.1 פיצול נחלה1.1.1 האם פיצול נחלה הוא כדאי? פיצול נחלה – על מה ולמה? פיצול נחלה נחלה היא

הפרוייקטים שלנו

קריאף – טופס 4

עוד תהליך שמסתיים- קבלת טופס 4 עבור מבנה נגריה ובית אריזה במשק.  תהליך שהסתיים לאחר 4 חודשים בלבד!!! לאחר אין ספור ניסיות של התמודדות עם

מני גרשון – הסדרת מבני חקלאות

מושב: ביצרון סוג פרויקט: הסדרת מבני חקלאות קיימים והקמת מבנה חקלאות חדש בפרויקט זה הסדרנו 3 מבני חקלאות קיימים והשגנו היתר להקמת מבנה חקלאות חדש

הסדרת חריגות

עוד שלב בתהליך שמסתיים בהצלחה בזמן שיא- הסדרת חריגות המשק ברשות מקרקעי ישראל! אישור הזכויות ציין 3 סעיפים של חריגות שימוש שנעשו בשנים האחרונות.  בתאריך

יש לכם שאלה? אנחנו כאן!

לכל שאלה תוכלו לפנות אלינו בטופס המצורף ואנו נחזור אליכם בהקדם!